18 stycznia 2012

Hiszpańskie prostytutki muszą nosić kamizelki odblaskowe


DZISIAJ SIĘ DOWIEDZIAŁEM, że w Hiszpanii prostytutki muszą nosić kamizelki odblaskowe.
Przedstawicielki najstarszego zawodu świata, świadczące swe usługi na trasie do Els Alamus w hiszpańskiej Katalonii, zostały prawnie zobligowane
do noszenia kamizelek odblaskowych. Nie jest to bynajmniej sposób na ich "wyróżnienie", ze względu na ich profesję, ale ma to na celu poprawienie ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa kierowców.

Jak utrzymują tamtejsze władze, niewidoczne po zmroku kobiety często stawały się ofiarami potraceń i powodowały zagrożenie wypadkami. Władze Els Alamus już wcześniej dały się we znaki lokalnym prostytutkom zakazując im świadczenia swoich usług w miejscach publicznych na terenie miasta.
Spowodowało to, że większość z nich przeniosła się na pobocza dróg poza miastem. Za niepodporządkowanie się nowemu prawu i niestosowanie kamizelek odblaskowych kobietom grozi mandat w wysokości €40.

W Hiszpanii prostytucja nie jest nielegalna. Nielegalne jest natomiast czerpanie z niej korzyści przez osoby trzecie. Dlatego widok prostytutek na poboczach tamtejszych dróg jest dość powszechny. Szacuje się, że świadczeniem usług seksualnych zajmuje się w Hiszpanii około 300 tys. kobiet.
Źródło Daily Telegraph
Odwiedź nas
FacebookGoogle plus

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Prostytutka to NIE JEST najstarszy zawód świata ;P jakbyście logicznie pomyśleli, to wpadlibyście na to. Zawsze musiał być ktoś, kto wytwarzał usługę lub produkt za który kobieta gotowa była wykonać usługę seksualną :P

Anonimowy pisze...

Czyli "ktoś" nie dawał jej maczugą po łbie i groził że zabije ją i jej rodzinę jeżeli nie będzie "wykonywać zawodu"?

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że komentarze służą wyrażeniu opinii na temat zamieszczonych postów. Zachowaj szacunek do innych czytelników bloga. Spam i wulgarne treści będą usuwane.

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Share

Widgets

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best WordPress Themes

Nie zapomnij polubić mnie na FACEBOOK'u

X