4 października 2011

Skąd wzięła się standardowa tapeta Windows XP

idylla tapeta windows xp
DZISIAJ SIĘ DOWIEDZIAŁEM skąd wzięła się standardowa tapeta systemu operacyjnego Windows XP.

Każdy użytkownik tego systemu firmy Microsoft z pewnością kojarzy bardzo dobrze tapetę pulpitu, która pojawia się zaraz po instalacji systemy na naszych komputerach. Nikt, albo może niewielu jest w stanie powiedzieć co za miejsce przedstawia i dlaczego właśnie to zdjęcie zostało wybrane przez programistów z doliny krzemowej.

W polskiej wersji systemu operacyjnego Windows XP, obrazek ten nazwany został 'Idylla", Holendrzy znają go pod nazwą 'Irlandia'. Mimo tego jak bardzo może budzić skojarzenia z zielona wyspą, stamtąd nie pochodzi.

Autorem fotografii jest Amerykanin o irlandzko brzmiącym nazwisku Charles O’Rear, który przez długie lata pracował dla pisma „National Geographic”. Zdjęcie wykonał w Kalifornii, w Napa Valley w hrabstwie Sonoma, w roku 1996 i jak utrzymuje do tej pory, nie było obrabiane cyfrowo.

Od tamtego czasu miejsce to zostało zmienione w winnicę i prezentuje się tak:

Zapewne nigdy nie poznamy ceny jaką Microsoft zapłacił autorowi zdjęcia, ze względu to, że podania jej zabrania umowa zawarta pomiędzy obiema stronami. Plotka głosi jednak, że więcej dostał jedynie fotograf, który uwiecznił na fotografii ówczesnego prezydenta Billa Clintona obściskującego Monicę Lewinsky.
ŹródłoOdwiedź nas
FacebookGoogle plus

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że komentarze służą wyrażeniu opinii na temat zamieszczonych postów. Zachowaj szacunek do innych czytelników bloga. Spam i wulgarne treści będą usuwane.

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Share

Widgets

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best WordPress Themes

Nie zapomnij polubić mnie na FACEBOOK'u

X